Skaistuma e-žurnāls

~ Viss par skaistumkopšanu~

ĶERMEŅA ĀDAS KOPŠANAS PADOMI

Skaistai, veselīgai ādai nepieciešama ikdienas kopšana. Ja jūs regulāri ievērosiet šos noteikumus, jūsu āda būs maigāka, elastīgāka, mirdzošāka un skaista.

ĶERMEŅA ĀDAS KOPŠANAS PADOMI

Mēs cenšamies rūpēties par savu sejas ādu katru dienu, jo mums ir svarīgi spogulī redzēt svaigu, veselīgu attēlu. To, ka arī ķermeņa ādai ir nepieciešama kopšana, atceramies tikai tad, kad ir jūtams diskomforts: sausums, sasprindzinājums, lobīšanās, alerģijas.

Āda ir lielākais orgāns (tā veido aptuveni 16% no kopējā cilvēka svara), kas veic īpaši svarīgas dzīvībai svarīgas funkcijas: termoregulāciju, iekšējo orgānu aizsardzību un barības vielu uzkrāšanos (taukaudos). Sniedziet viņam nepieciešamo aizsardzību un aprūpi.

IKDIENAS ĶERMEŅA KOPŠANAS NOZĪME

Ādas dalījums sekcijās – sejas un ķermeņa – nav gluži korekts, tomēr tieši šajās zonās ādai ir vislielākās atšķirības. Sejas āda ir plānāka, maiga, jutīga, prasa maigu attieksmi pret sevi, un kosmētika ķermenim tai absolūti nav piemērota. Citu zonu āda ir raupjāka, tajā ir mazāk tauku dziedzeru un vairāk sviedru dziedzeru, bieži pārklāta ar aizsargpārklājumu un mazāk jutīga pret ārējiem stimuliem.

 

Ādas vajadzības mainās daudzu faktoru ietekmē, viens no tiem ir gadalaiku maiņa. Ziemā un vasarā, piemēram, gaisa temperatūra un mitrums ir ļoti atšķirīgi, un ādai ir jāpielāgojas ārējiem klimatiskajiem apstākļiem, reaģējot uz kairinātājiem ar paaugstinātu jutību, dehidratāciju, samazinātu turgoru un tonusa zudumu. Tomēr formulas "vasaras" un "ziemas" fondiem atšķirsies:

RUDENS UN ZIEMA

Auksts vējš, augsts mitrums, zema gaisa temperatūra sausina ādu, izraisot kairinājumu, niezi, lobīšanos. Ādas aizsargfunkcijas samazinās, palielinās jutīgums un parādās diskomforta sajūta.

Pievienojiet savai ziemas diētai vairāk pārtikas, kas bagāts ar nepiesātinātajām taukskābēm un vitamīniem, savukārt skaistumkopšanas rutīnai pievieno uzturvielas ar aktīvām atjaunojošām formulām.

PAVASARI UN VASARĀ

Saule, augsta gaisa temperatūra, ārējais piesārņojums (putekļi, gāze utt.) – tas viss ir oksidatīvo procesu cēlonis, kas iznīcina ādas šūnas.

Vasaras pamata kopšanai jābūt vērstai uz epidermas aizsargbarjeras atjaunošanu un nostiprināšanu, intensīvu mitrināšanu un mīkstināšanu, antioksidantu atbalstu, aizsardzību pret UV starojumu un fotonovecošanās novēršanu. Ja dodaties atvaļinājumā, neaizmirstiet par lielo nepieciešamību lietot kosmētiku saules apdegumiem un pēc tiem.

Neskatoties uz to, ka ķermeņa āda lielāko dzīves daļu ir klāta ar apģērbu, tā ir pakļauta arī apkārtējās vides negatīvajai ietekmei un tai nepieciešama regulāra kopšana, kuras mērķis ir mitrināšana, barošana un šūnu atjaunošana.


© 2024 All Rights Reserved.